Anasayfa Veli Görüşleri
TUĞBA ERSOYLU
RÜZGAR'ın Annesi

Gecen sene 3 yaşındaki oğlumuz Rüzgar için okul ararken, okul öncesi dönemde İngilizce eğitimini baz alan bir sistemi benimsemiş bir okula karar verdik. Ancak, temel olarak okul yönetiminin yaklaşımına ve temel konulardaki önemli eksiklikliklerine bağlı olarak yaşadığımız olumsuzluklar sonrasında, seçtiğiniz sistemin de hersey olmadığını maalesef tatsız bir şekilde deneyimledik. Neyse ki bu senenin başında yeni "yuvamızı" bulduk. Yuva diyorum çünkü okul kurucularının ve yönetiminin, başta güvenlikleri olmak üzere, bizim için çok değerli çocuklarımızın beslenmelerinden fiziksel ve ruhsal sağlıklarına, eğitimlerinden sosyal yaşantılarına ve gelişimlerine her detayı kendi çocukları gibi sahiplendiklerini ve burayı canlarımızı gönül rahatlığıyla emanet edebileceğimiz bir yuvaya dönüştürebildiklerini gördük. Bunların üstüne, birçok okul öncesi kurumda görmediğimiz, özenle ve konusunda değerli eğitim danışmanlardan destek alınarak oluşturulmuş "Kapasite Geliştirme Programı" ile tanışmamız da verdiğimiz kararın ne kadar isabetli olduğunu tekrar gösterdi. Bu program sayesinde Rüzgar, eğitim programındaki tüm konularla oyun, müzik, sanat, hareket gelişimi, matematik, fen çalışmaları içinde tanışıp, öğrendikleri ile bizi de hergün şaşırtırken, Rüzgar'ın artık İngilizce cümle bile kurmaya başladığını da söylersem sanırım daha da iyi anlatabilirim burada niye mutlu olduğumuzu. Çoçuklarımıza sevgi ve güleryüzle kucağını açan ve özel eğitimlerden geçerek sınıflarda yerini alan tüm öğretmenlerimize ve şubeleşmiş eğitim sistemlerinde fark yaratmanın mümkün olabileceğini gösteren okul müdürümüz ve kurucularımıza çok teşekkür ederiz. Seneye de sizinleyiz ☺️ Sevgiler, Tuğba-Serkan Ersoylu

Elif Didem Uzun
Bahar Elif Uzun'un Annesi

Anne ve babası öğretmen olan bir çocuk olarak büyürken eğitimin ve öğretimin küçük yaşlarda başlaması gerektiği bilincindeydim.
Annem her zaman "Çocuk sünger gibidir verdiğin bilgileri alır" der. Bu felsefeyle kızımın da erken yaşta eğitim ve öğretiminin başlaması gerekliliğine inandım.
Gerçekten de kızıma ne verirsem karşılığını fazlasıyla aldım. Ancak evde bakıcının desteğiyle bir yere kadar gelinebildiğini fark ettim. Okul araştırması sırasında karşılaştım HELEN DORON ile; iyi ki de karşılaşmışım. Okulu görmeye geldiğimizde karşılaştığımız sıcak tavır ve ilgi beni etkiledi. Yaptıkları işin ciddiyetinde  ve ne kadar tecrübeli olduklarını hissettirdiler. Kızımın okula gitmekteki hevesi de bize çok yardımcı oldu; ancak yine de "acaba okuldan korkar mı? , sıkılır mı? öğretmenlerini sever mi? " gibi sorular sordum kendime. Öğretmenlerin güler yüzü, sakin ve ilgili olmaları , bir "ANNE" gibi davranmaları, yabancı dili eğlenerek ,şarkılarla öğretmeleri,  kızımın koşa koşa okula gitmesini sağladı. Okulun başlarındaki tedirginliğim ve korkularım bitti. Şimdi her sabah öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşmak için yatakta zıplayan ; ve her akşam öğrendiği İngilizce şarkılarıyla bizlere neşeli vakitler geçirten bir kızım var. Önümüzdeki yıl da HELEN DORON ile öğrenmeye devam

Nuran Koçulu
Kafkas Doruk'un Annesi

Oğlum Kafkas Doruk 2,5 yaşındayken tanıştık Helen Doron Ataşehir ailesiyle, ilk deneyimimiz yaz okulu ile oldu:). yarım gün öğlene kadar gittiği okulunda ikinci haftada 5 tam güne geçti. O da biz de okulunu çok sevmiştik. Hem eğlenip hem de öğrenebildiğini görmek anne-baba olarak bizi çok memnun etti. İngilizce; tam olarak İngiliz aksanı ile öğretiliyor, bazen bizi bile düzelttiği oluyor:). Her seferinde biz de doğru bir tercih yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şu an 4 yaşını bitirdi ve biz her sabah okula mutlu bir şekilde gitmeye devam ediyoruz. Helen Doron Ataşehir ailesini seviyoruz. Çevremizdeki dostlarımıza da içimiz rahat bir şekilde öneriyoruz.

Bilge Türker
Bade'nin Annesi

Kızımız Bade ile Helen Doron ailesiyle 27 aylık iken tanıştık. Okula başladığımızdan bu yana Bade de öz bakım becerilerinden İngilizce'ye gözle görülür bir gelişim gösterdi. Eğitim programı ilgi ve alakasıyla herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğimiz bir eğitim kurumu.